Ako byť plnoštíhla a v pohode

Please enter banners and links.

Máte pocit, že ste predurčená k tomu, mať pár kíl navyše? Jete stále rovnako, a napriek tomu rok staré nohavice už nezapnete? Práve ste sa dostali do fázy, kedy si naplno začínate uvedomovať, že ste predurčená k doživotnému boju s tučnotou.  Neustále diéty, s ktorými každú chvíľu len začínate a nikdy ich nedokončíte, nepôsobia na vaše telo práve priaznivo. Ak je toto váš prípad, vykašlite sa na to a buďte v pohode v tele, ktoré máte.

Možno vám už lezú na nervy reči o pozitívnom myslení, ale predsa to len pripomenieme. Nevážte sa každý deň a prestaňte psychicky zvracať kedykoľvek, keď sa uvidíte nahá v zrkadle. Nájdite na sebe niečo pekné, napr. štíhle ruky, malý nos alebo podobné drobnosti.

Navyše, je dôležité si uvedomiť, že fotky slávnych celebrít či modeliek na obálkach časopisov, s ktorými sa porovnávate, sú často orezané a vyretušované obrázky. Spoločnosť a médiá, sú tí, ktorí majú nad nami veľkú moc a určujú, čo je jednoducho trendy a módne. Keďže v médiách vidíme len štíhle, až kostnaté modelky, máme tendenciu sa k nimi porovnávať. Dôležité je, nepodľahnúť tomuto ošiaľu a nenechať spoločnosti, aby vo vás vyvolala negatívne pocity k svojmu telu! Ak by ste na titulkách magazínov videli stále len plnoštíhle modelky, určite by ste sa cítili dobre, nie? Takže to, že sa cítite mizerne vo svojej koži, spôsobuje len a len spoločnosť, v ktorej žijete.

Pripomenieme, že v Baroku a pred polovicou 20. storočia boli ideálom ženskej krásy kypré tvary! V súčasnosti sú módne trendy iné a hovoria o tom, že čím menšiu konfekčnú veľkosť máte, tým ste zdravšia a krajšia. Ale nie sú to náhodou práve ženy, ktorých váha pri výške vyše 175 cm ledva prevyšuje 50 kíl, ktoré vyzerajú nezdravo? Pekný pohľad nie je pozerať sa na väčšinu modeliek, ktorým trčia kosti, akoby sa min. mesiac žiadneho jedla nedotkli. No nie je vám teraz o niečo lepšie?

Skúste taký menší rituál, ako zatočiť s negatívnymi myšlienkami. Napíšte si, čo všetko nemáte na sebe rada, prečítajte si to a opýtajte sa sama seba, či je to naozaj pravda! Ak ste o tom presvedčená, roztrhajte ten papier a zahoďte ho! Je to psychologický trik, ako sa zbaviť negatívnych myšlienok. Tým, že zahodíte papier, máte pocit, že ste zahodili aj to všetko, čo na sebe nemáte rada a príde pocit, že takéto myšlienky sú preč! Prevádzajte tento trik, vždy pri akýchkoľvek zlých pocitoch a garantujeme vám, že sa ich zbavíte minimálne na dočasné obdobie!

Začnite mať rada samu seba takú, aká ste, žite podľa seba a váš život bude krajší! Určite je to jednoduchšie, ako sa neustále týrať v kolotoči nových a nových diét a hladoviek. Nie je to o tom, ako vyzeráte navonok, ale o vnútornej spokojnosti a o tom, čo z vás vyžaruje. I sebavedomá a vyrovnaná žena s kilami navyše môže byť doslova magnetom pre mužov!

Napísala: Jana Petrejová

Foto: Freedigitalphotos.net