Aké vianočné stromčeky sú tento rok „in“?

Please enter banners and links.

Každý rok sa navzájom pretekáme v tom, kto bude mať krajší vianočný stromček. Niekto vsadí na jeho veľkosť, iní na hustotu. Ďalší dokazujú, že aj umelé 3D stromčeky majú svoje čaro a výnimočný štýl. Ostatní chcú ohúriť pestrými farbami či nádhernými ozdobami. A čo vy? Aký stromček zvíťazí tento rok? Tradičný alebo moderný?

 

Vôňa živého je nenapodobiteľná

Iste všetci zdieľame názor, že vôňa ihličia pripomína Vianoce asi najviac. Okrem voňavých jabĺčok a trvanlivého vanilkového pečiva, je to práve vôňa vianočného stromčeka, ktorá nám ako prvá vojde do nosa, keď vstúpime do obývačky. Krásne zelené ihličie nás presunie v čase a na chvíľu sa vrátime do detských čias, kedy sme sa brodili v polmetrovom snehu a bolo nám veľmi veselo.

Škoda len, že po krátkom čase začne vysychať, opadávať a jeho drobné ihličky nás začnú stále viac znervózňovať rovnako ako neustále vysávanie pod ním. Taktiež treba uznať, že krátkodobá „atrakcia“ domova vychádza každý rok na nemalú sumu peňazí.

 

Umelý vám ušetrí peniaze

V porovnaní so živým vianočným stromčekom – s tým umelým nie je absolútne žiadny problém. Vôňu ihličia síce neucítite, ale vykompenzujete ju s niečím podobným. Dosť bolo starostí so stojanom a trápením sa, že stromček stojí nakrivo. Aj keď je táto investícia drahšia, pretože v porovnaní s tým živým je minimálne dvakrát drahší, no pri dobrej matematike pochopíte, že v tie ďalšie roky, akoby ste našli. Jeho životnosť je takpovediac večná. Dnes už kúpite také nádherné umelé stromčeky, ktoré sú na nerozoznanie od tých živých.

 

Hlavne nech to svieti

Trendy v roku 2018 jasne hovoria – tento rok vsaďte na odtiene bielej a ružovej, pokiaľ chcete byť „in“. Kombinujte aj zdanlivo nekombinovateľné veci a uvidíte, že výsledok vás v pozitívnom smere prekvapí. Tradičné s moderným? Prečo nie? Všetko, čo spolu ladí a harmonizuje to váš domov a vašu dušu – je hodiace sa a správne. Sušené ovocie, veľké farebné umelé kvety, ligotavé ozdôbky a hlavne veľa kúzelných svetielok, aby nás ten Ježiško neprehliadol.

FOTO: pexels.com