Aké sú prospešné účinky proteínu pre naše zdravie?

Please enter banners and links.

Ak sa aspoň z časti zaujímate o zdravý životný štýl a cvičenie či zdravá strava nie sú pojmy, ktoré by vám boli cudzie, v tom prípade asi viete, že proteíny sú základnou stavebnou látkou ľudského tela.

Sú nevyhnutné na rast svalovej hmoty, pričom sa okolo nás vyskytujú v rôznych formách a je len na nás, ktorú z nich si vyberieme.

Už na úvod je nutné dodať, že pre každého z nás je viac než dôležité, aby sme mali po celý deň dostatočný a pravidelný príjem energie, v opačnom prípade začneme spaľovať práve proteíny.

Základom pri naberaní svalstva, ale tiež udržiavaní určitej hmotnosti a k správnej regenerácií je nutné, aby sme denne zvolili aspoň jedno jedlo, ktoré je bohaté na sacharidy (pozor na primerané množstvo), bielkoviny, vitamíny a minerály, ktoré ľudský organizmus potrebuje k tomu, aby mohlo správne fungovať.

 

Prečo práve proteín?

Proteín s nízko kalorickým obsahom je bohatý na sacharidy, pričom obsahuje len nízke množstvo tukov, čo znamená, že ho môžu piť i ľudia, ktorí sa snažia schudnúť.

Jedna odmerka sa rozmieša vo vode (presné množstvo je uvedené na obale každého proteínu) a doporučuje sa piť až po cvičení, resp. akejkoľvek inej aktivite.

Tým, že proteíny majú sladkú chuť, výborne eliminujú chuť na sladké, čo je večným problémom asi väčšiny z nás, no okrem toho dokáže perfektne zasýtiť.

Zvyšuje činnosť metabolizmu, a ak chodíte behať až vo večerných hodinách, nemusíte sa báť pripraviť si proteín tesne pred spaním.

Dokonca, niektoré z nich sú určené na použitie pred spaním, keďže práve počas noci poskytujú pre organizmus všetko to, čo potrebuje k dokonalej regenerácií a funkcií.

Výborné je, že proteín môžete pridať do koláčov, omáčok či plniek, čiže má všestranné použitie, ktoré ocení nejeden nadšenec zdravej stravy!

Tak čo poviete, pribudne aj do toho vášho jedálnička?

Reklamný článok

FOTO: designed by javi_indy / Freepik