Aké nároky kladieme na nášho partnera?

Please enter banners and links.

Často krát od mužov očakávame podľa ich vkusu veľa. Čo však znamená pojem veľa? Obetovať čas svojej žene namiesto piva s kamarátmi, prekvapenie svojej ženy niečím milým a nečakaným namiesto frázy:“ Vyber si niečo, ja ti to kúpim“, alebo jednoducho ochota byť k žene zdvorilý, čo je dnes žiaľbohu iba tabu. Alebo očakávajú muži veľa od žien? Chcú aby boli vždy dokonalé upravené, usmiate, aby mali chuť na sex 24 hodín denne alebo aby boli jednoducho také dokonalé ako na začiatku?

 

Začiatok vzťahu – všetko je dokonalé

Na začiatku vzťahu sú všetci dokonalí. Niet sa čo čudovať, byť milý príťažlivý , romantický a zdvorilý je predsa prvoradé. Žena sa musí na niečo chytiť. Žiaľbohu vo väčšine prípadov začiatok netrvá večne a muži sa začínajú meniť. Dávame si otázky. Kde som zapochybovala? Bola som slepá? Milé dámy, nielen váš partner sa zmenil, ale aj vy. Nikto nie je dokonalý a verte či neverte , aj vy ste boli na začiatku takou malou herečkou už len z toho princípu,  že ste chceli zaujať. Skôr či neskôr sa potom stávame prirodzenejšími a sami sebou, čo často krát jedna strana nedokáže akceptovať a nedokáže sa s tým stotožniť.

 

Skúška ohňom

Ak si chcete svojho budúceho partnera otestovať hneď na začiatku skúšajte jeho nervy. Neznamená to že mu budete do hlavy neustále tlačiť somariny ale o to, aby ste zistili ako sa správa keď je rozčúlený, smutný a dokonca aj opitý. Len v takých situáciách sa ukáže pravý charakter. Vyvolajte hádku len z princípu a pozorujte jeho správanie. Možno zo začiatku bude utláčať svoje pocity, no večne mu to nevydrží. Všímajte si ako sa zachová na večeri , na ktorú vás pozve a príde rad na účet. Pozorujte ako sa správa k ľudom ktorí potrebujú pomoc, ako sa správa k starším ľudom a aj svojim priateľom. Ak pri vás po tomto všetkom stojí a správa sa rozvážne, nemáte sa čoho obávať. V opačnom prípade to zoberte ako omyl, berte nohy na plecia a utekajte.

Je ťažké nájsť si partnera podľa svojich očakávaní. Preto očakávania odložte niekde do šuflíka a zabudnite na to, ako by mal ideálny partner vyzerať a ako by sa mal správať. Dbajte však na to, aby to bol človek, ktorý bude vašej duši vyhovovať a človek, ktorý vás v ťažkých situáciách podporí a nie naopak utlačí.

Napísala: Lucia Šariková
FOTO: freedigitalphotos.net