Aj interiérové dvere hrajú prím

Please enter banners and links.

Boli časy, keď proste stačilo mať dvere. Je jedno, či s domácnosťou ladili, či mali prasknuté sklo alebo nepekne škrípali, skrátka si len tak viseli na pántoch a tvárili sa, akoby boli neoddeliteľnou súčasťou domova. Dnes však už vieme, že na výbere interiérových dverí si treba dať záležať a že staré jednoducho treba pustiť k vode.

Nielen nábytok a podlahy, ale aj dvere tvoria moderný interiér

Keď si predstavíme, čím všetkým sa dá v priestore čarovať, aby nadobudol svojský charakter a druhí si mohli povzdychnúť, že máme naozaj vkus, už aby sme teraz začali uvažovať, ako rekonštrukciu či zariaďovanie nového domova poňať. Nie je to vždy len o farbách na stene či o luxusnom nábytku. To sú veci, ktorými chce zaujať každý. Avšak taký detail, ako sú interiérové dvere, nám pomôže doladiť celú koncepciu bývania do dokonalosti. Veď dverami vieme priestory presvetliť, dodať súkromie a tmu tam, kde sú potrebné (spálne, špajzy), ale aj vytvoriť tepelný komfort. Ak ste si teda výber interiérových dverí ponechali naposledy, aby boli dvere akousi čerešničkou na torte, dobre zvážte ich farbu či výplň, pretože sa na ne budete pozerať najbližšiu desiatku rokov. Na životnosti dverí sa podpisuje aj ich materiál, preto je dobré neľutovať obetovať trochu viac financií.

Čo so starými interiérovými dverami

Neviete sa rozlúčiť s pôvodnými interiérovými dverami, ktoré si pamätajú ešte vašu babičku? Moderné je recyklovať! Aj z obyčajných starých dverí sa predsa môže stať zaujímavý bytový doplnok. A tak sa dvere môžu ocitnúť za manželskou posteľou ako originálne čelo postele, takisto sa môžu zavesiť nad okná na železnú koľajnicu a nahradiť klasické drevené rolety, alebo ich môžete využiť napríklad vo svojej záhrade. Tajomné dvere ako vstup do sveta fantázie, do vášho obľúbeného záhradného kútika… Stačí sa otvoriť novým nápadom a nebudete sa tešiť len z nových interiérových dverí, ale tiež z originálneho využitia tých starých. Klop, klop, klop – to je aj vaša šanca zaujať.