Aj exteriér si zaslúži byť vhodne osvetlený

Please enter banners and links.

osvetlenie exteriéru

Či domov prichádzate, alebo domov opúšťate ešte za tmy, alebo sa radi kocháte zjavom svojho pozemku aj v nočných hodinách, pohľadom cez okno alebo posedávaním na terase, bez dobrého exteriérového osvetlenia by ste veľký zážitok nemali.

Svietidlá pre vašu záhradku

Každý milovník prírodných krás dokáže oceniť svoju záhradku v akomkoľvek ročnom období. Dokonca i v zime (s čajom v ruke) poteší pohľad z okna, keď sú stromy zaprášené mrazom alebo snehom. Tiež si neviete predstaviť, že by ste sa o tú nádheru obrali len preto, že už o štvrtej popoludní je vonku tma? Potom ste určite na svojom pozemku rozmiestnili exteriérové osvetlenie strategicky tak, aby ste videli na pozemku každý zaujímavý kútik.

Osvetlenie v záhrade má však veľké využitie aj v iných ročných obdobiach, veď ide aj to, aby sme na dvore mohli tráviť čas aj potom, čo zájde slnko. A také posedávanie na terase na jar a na jeseň pod dekou či v lete s dobrým koktailom pri bazéne má svoje čaro, nehovoriac o silvestrovskom varení kapustnice v kotlíku či stavaní snehuliakov hneď, ako napadne sneh, hoci aj o siedmej večer.

Praktické exteriérové osvetlenie

Osvetlenie v exteriéri však nemá byť navrhované len s dôrazom na estetiku. Netreba osvetliť len najkrajšie stromy v záhrade a okolie bazéna a terasy, ale tiež naše chodníky, prístupové cesty do garáže či schody vedúce do obydlia. Aby sa nestalo, že niekde zakopneme alebo nebudeme vedieť trafiť ten správny kľúč do vchodových dverí. Najoptimálnejšie je voliť solárne exteriérové svietidlá či svietidlá na senzor, ktoré reagujú na náš pohyb a obsahujú časovač. Tieto svietidlá sú vhodné na použitie pri schodoch či v okolí chodníčkov. Osvetlenie na ploty či garáž však pokojne ovládajte prostredníctvom vypínačov.

V peknom počasí sa vaša terasa či dvor stanú vaším druhým príbytkom, a preto si zaslúžia byť osvetlené rovnako dobre. Pamätajte, že ako exteriérové osvetlenie je vhodné len to, ktoré je schopné znášať vlhkosť a výčiny počasia, preto zbytočne neexperimentujte. Tiež je dobré dávať pozor na to, či daným svietidlom nebudete svietiť susedovi priamo do spálňového okna.

Reklamný článok