Aj domáca kancelária môže byť „šik“

Please enter banners and links.

domáca kancelária

Súčasná neľahká doba si priam žiada množstvo kompromisov a ústupkov, či už v našom bežnom, alebo aj pracovnom živote. Sú však pracoviská a pracovné pozície, ktoré sa aj týmto sťaženým podmienkam dokážu hravo prispôsobiť. Jedným z možných riešení, ako podávať maximálny výkon, a zároveň eliminovať osobné kontakty na pracoviskách, sú domáce kancelárie.

Nie je kancelária ako kancelária

Práca z domu má množstvo výhod, ale aj nevýhod. V každom prípade šetrí zamestnávateľom bežné náklady na zariadenie kancelárie, energie či upratovacie služby. Deficitom však môže byť spoločenský kontakt, ktorý k životu tak veľmi potrebujeme. Aj keď sociálne siete či iné médiá túto bariéru trochu zmierňujú, práca z domu určite nie je pre každého. Ako teda funguje firma, ktorá na prácu nevyužíva priestory pracoviska? Posledným hitom ponímania súčasných moderných kancelárií sú tzv. virtuálne kancelárie. Je to v podstate prenajatie prestížnej adresy vo veľkom meste ako sídla spoločnosti. Služby virtuálnej kancelárie sa tu však nekončia. Viditeľné označenie sídla firmy na budove, vlastná poštová schránka či preberanie pošty s notifikáciou je úplnou samozrejmosťou. Firmy takto ušetria nemalé peniaze za prenájom drahých priestorov. Ak navyše ich zamestnanci tieto priestory ani nevyužívajú, môžu byť použité na iný, zmysluplnejší účel.

Domáca kancelária vo vlastnej obývačke

Pokiaľ je však „homeoffice“ len záležitosťou niekoľkých týždňov či mesiacov, s jeho režimom sa musí popasovať každý zamestnanec sám a v rámci svojich možností. A keďže nie každý bytový priestor má miestnosť navyše, je nutné trochu improvizovať. Vytvoriť si domácu kanceláriu so všetkými benefitmi a podmienkami na prácu je ťažké, nie však nemožné. Jednou z možností je oddelenie vlastného priestoru v miestnosti, ktorá má na to najlepšie predpoklady, napr. v obývačke. Niekedy stačí trochu popresúvať nábytok alebo oddeliť pracovný priestor pomocou vertikálnych žalúzií.

V prípade, ak súčasťou pracovnej náplne je aj práca s klientom, je vhodné myslieť aj na túto skutočnosť a vyčleniť si priestor aj na malé posedenie či šálku kávy. Vhodne zvolený konferenčný stolík a pohodlné kreslo sú zárukou toho, že naše obchody či pracovné výsledky budú rovnako kvalitné aj v priestoroch domácej kancelárie.

Možno nás to množstvo nečakaných a často aj stresujúcich situácií spojených s presunom našej práce z pohodlia kancelárií do krutej reality domovov zaskočilo. Mnohí však časom zistili, že dokážu rovnako kvalitne a efektívne plniť náročné úlohy aj v priestoroch,  ktoré doteraz využívali len na oddychové účely.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com