Aby boli spomienky na leto ešte krajšie

Please enter banners and links.

Leto, dovolenka… To nie je len vysedávanie na brehu mora či vysokohorská turistika. Je to každý jeden okamih, ktorý strávite v kruhu rodiny a priateľov, vychutnávajúc si atmosféru teplých letných dní a nocí. Aby boli tieto chvíle nezabudnuteľné, zvečnite si ich kvalitným fotoaparátom či videokamerou. Nikto sa na seba nechce po rokoch pozerať, ako práve na zábere žmurká, alebo si neprajeme mať zachytený západ slnka v neprirodzených odtieňoch. Fotoaparát na telefóne často nestačí.

 

Vyzbrojte sa digitálnou zrkadlovkou alebo kompaktom

Je úplne v poriadku, pokiaľ sa vo veciach techniky tak celkom nevyznáte. Netreba hneď vešať hlavu, stále je na trhu dostatok odborníkov, ktorí vám pri výbere vhodného fotoaparátu poradia. Ak vlastní lepší fotoaparát každý tretí známy, je načase, aby ste sa pridali do davu spokojných užívateľov aj vy. Digitálne zrkadlovky s obľubou využívajú nielen profesionálni fotografi, ale začiatočníci či príležitostní fotografi pre ich rýchlosť a pohotovosť na zachytenie každého dôležitého momentu života. Vychutnajte si krásne zábery prírody aj za zlého svetla! Zrkadlovka prináša veľa možností každému, kto rád strieda objektívy a ďalšie príslušenstvo. Dnes je možné zakúpiť si ju už aj za nižšiu cenu, samozrejme, záleží to od funkcií fotoaparátu. Pri fotografovaní vás poteší veľký LCD displej, vysoké rozlíšenieanalýza foteného obrazu. Videá vytvorené na takomto type fotoaparátu vyzerajú veľmi profesionálne, aj keď si ich prehráte na vašom HD televízore. Pokiaľ sa vonku začne stmievať, vďaka vysokej citlivosti na svetlo ostávajú vaše snímky ostré aj bez použitia blesku. Je to skvelé, keď chcete zachytiť jedinečnú atmosféru. Pre fotografovanie digitálnymi zrkadlovkami je charakteristický aj optický hľadáčik, ktorý vám umožní lepšie skomponovať záber, a to najmä pri priamom slnečnom osvetlení, kedy je displej nepoužiteľný. Veľmi efektný je tiež efekt mäkkého rozostrenia pozadia, pri ktorom sa zvýrazňuje hlavný objekt fotografie. Kreatívne filtre a sprievodca fotením je samozrejmosťou.

 

Kompaktný digitálny fotoaparát poteší každého, kto obľubuje menšie rozmery „technických hračiek“. Oproti zrkadlovke stojí obvykle oveľa menej a jednoduchšie sa ovláda. Tento druh fotoaparátu má napevno zabudovaný objektív, teda vypadáva možnosť striedania objektívov podľa konkrétnej potreby. Každý poskytuje iné parametre a iný dizajn, pri výbere môžete uplatniť vlastné požiadavky a vkus. Možno chcete s fotoaparátom fotiť pod vodnou hladinou alebo s ním vytvárať dokonalé videá, alebo požadujete otočný displej či samospúšť. Vopred si premyslite, na aké účely chcete kompaktný digitálny fotoaparát využívať. Ak chcete vytvárať kvalitné fotografie a videá, radčej uprednostnite modely s menším zoomom a s možnosťou fotografovania do bezstratového formátu RAW.

 

Akcia tohto leta v AQT

Predajňa AQT prináša tento rok letnú akciu, vďaka ktorej vám môžu vrátiť až 180 eur z ceny foto techniky značky CANON. Na zapojenie sa do akcie je potrebné zakúpiť si v predajni AQT objektív, digitálny kompaktný fotoaparát, digitálnu zrkadlovku, blesk či videokameru uvedené v zozname produktov zapojených do akcie a následne daný nákup zaregistrovať spolu s pripojením dokladu o kúpe v elektronickej podobe. CANON vám pošle peniaze na vami uvedený bankový účet do 28 dní od schválenia vašej žiadosti. Suma sa bude odvíjať od konkrétneho druhu tovaru zapojeného do akcie LETNÝ CASHBACK CANON. Podrobnejšie informácie o podmienkach akcie sa dočítate na stránke: http://www.aqt.sk/blog/letny-cashback-canon-v-aqt/.