Aby bola materská dovolenka skutočne dovolenka

Please enter banners and links.

Poznáte aj vy aspoň jednu z tých mamičiek, ktorá si myslí, že všetko zvláda najlepšie? Či už výchovu, domácnosť, manžela a do toho všetkého ešte má čas robiť si rôzne kurzy a stretávať sa pravidelne so svojimi priateľmi? Hnev v tomto prípade nie je nič iné ako vaša skrytá závisť.

 

Neberte rolu matky príliš vážne

Hoci stať sa mamou je to najúžasnejšie, najkrajšie a najťažšie povolanie na svete, mali by ste si, milé žienky, uvedomiť, že aj vy máte právo na svoj vlastný život. To, že ste práve jeden darovali, neznamená, že sa natrvalo musíte vzdať toho svojho. Často počuť jednu múdru vetu, ktorú spoločnosť rada používa: „Iba šťastná mama je spokojná mama, a keď je ona taká, tak sú aj jej deti.“ Ak ste sa práve pousmiali, asi je to tým, že súhlasíte. Pokiaľ sa vám všetko sype na hlavu, neviete, čo skôr, a miesto užívania si materskej dovolenky prežívate iba stres a večer padáte od únavy, je čas zamyslieť sa nad tým, čo by sa dalo zmeniť, aby sa situácia aspoň trochu podobala vášmu ideálu.

 

Urobte si radosť

Nikde nie je napísané, že keď porodíte, musíte byť zatvorená doma 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Materská dovolenka je ideálna príležitosť dobehnúť všetko zameškané, na čo ste ako pracujúca žena nemali čas. Stretávanie sa s rodinou, ktoré vás ešte viac spojí, vám dodá pocit, že v tom nie ste sama, a vy tak máte jedinečnú príležitosť aspoň na chvíľu sa „zbaviť“ svojej malej „prísavky“ a venovať sa obľúbeným činnostiam. Nemusí vás hrýzť svedomie, že robíte niečo zlé. Aj vy ste len človek s istými náladami, potrebami, plánmi. Ak vás baví vaša záhradka alebo starostlivosť o domácnosť, v čase „voľna“ sa pokojne realizujte, aby ste sa po rokoch pousmiali a cítili hrdo, že toto je vec, ktorú som stihla spraviť, keď som bola tri roky doma. Okrem toho, že som vychovala šikovné a múdre dieťa pripravené ísť do škôlky, spravila som aj niečo navyše, čo mňa alebo mojich najdrahších bude dlhé roky tešiť.

FOTO: pexels.com