Aby aj v zime bolo teplo

Please enter banners and links.

Hoci aktuálne sú vonku veľmi vysoké teploty, tak práve teraz je vhodný čas myslieť na zimu a vyriešiť si problémy, ktoré sa objavujú v zimných mesiacoch. Či už ide o nefunkčné kúrenie alebo netesniace okná.

Množstvo , hlavne starších, domov a bytov sa v zime stretáva s problémami nedostatočnej teploty vo vnútri bytu. Príčin tohto stavu môže byť hneď niekoľko. Väčšina z nich sa dá v podstate veľmi jednoducho vyriešiť a práve teraz je ideálny čas venovať sa tomu.

Dôležité je hlavne pri starších domoch spraviť si poriadne zateplenie domu. Pretože izolačná vrstva na fasáde domu, či bytu spraví hotové zázraky čo sa ochrany pred vnikaním zimy dovnútra týka. Takže ak chcete ušetriť aj na vykurovaní, tak zatepliť je ideálne riešenie.

Ak by však zatepľovanie nepomohlo, na vine pri unikaní tepla von môžu byť aj okná. Hlavne klasické staršie okná prepúšťajú veľa tepla a často krát sú už také netesné, že kúrite naozaj zbytočne. Takže výmena okien je veľmi potrebná. Na výber je v súčasnosti veľa typov plastových okien v rôznych prevedeniach. Medzi veľmi obľúbený patrí napríklad profil salamander.

Ak už teda máte zateplené a aj okná sú už nové, avšak stále to nie je ono, na vine môže byť kúrenie. Či už ide o málo výkonný kotol alebo zle umiestnené radiátory, ich malý počet, či hocičo iné, najlepšie je zvoliť vyregulovanie vykurovacej sústavy. Táto služba zabezpečí, že kúrenie vo vašom byte bude fungovať efektívne a vďaka tomu ušetríte a budete v príjemnom teplúčku aj počas mrazivých zimných dní.

Ak si teda aj v tomto tropickom počasí spomínate na chlad v byte počas zimy, tak neváhajte a skúste si pripraviť dom či byt na budúcu zimu už teraz.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net