Please enter banners and links.
Nechty, nechty a ešte raz nechty! Veľa sa o nich rozpráva a píše. Na uliciach stretávate čoraz viac žien ale i dievčat, ktorých nechty sú rôzne ozdobené. Prečo si neupraviť i vlastné nechty, veď je to také jednoduché. Stačí predstava a pár farebných lakov na nechty a môžete začať. Postupne si môžete svoju zbierku lakov rozšíriť o vodolepky, glitrový prach, glitre či kamienky. Áno, i tieto ozdoby môžete použiť na zdobenie nechtov lakom na nechty. Stačí ich vložiť, alebo nasypať do čerstvo natretého laku na nechtoch, a je to.
Nálepky, alebo vodolepky na nechty?
Nálepky na nechty a vodolepky na nechty ste už určite neraz použili aj vy. Nieje to žiadna hanba a predovšetkým, ak si nechty robíte sama. Veď nie každá dokáže maľovať ľavou i pravou rukou rovnako pekne a roztrasené vzory nepôsobia lákavo. Preto najjednoduchším riešením je použiť vodolepky na nechty. Tie nevytŕčajú z nechtov a môžete ich jednoducho doplniť kamienkami či glitrami. Samozrejme môžete jednotlivé motívy kombinovať a nechty tak budú zas niečím výnimočné.
Na trhu sa objavili i celoplošné vodolepky, ktoré môžete použiť buď na špičku nechtov, alebo na celý necht. Z platíčka si vystrihnite motív v tvare nechta a tak ho aplikujte na jednofarebný necht. Celoplošné vodolepky na nechty sú priesvitné a ak ich nedáte na jednofarebný podklad, potom nevynikne daný motív. Rovnako je dôležitá i farba podkladu. Odporúča sa biela alebo svetlučko žltá.
Aby zdobenie nechtov vodolepkami vydržalo čo najdlhšie, je ideálne ho zafixovať vrchným gélom alebo nežltnúcim lakom.
V porovnaní s nálepkami je práca s vodolepkami čistejšia a jednoduchšia. Ak nalepíte nálepku na nechty a následne ju chcete presunúť, roztrhne sa vám. Ale vodolepku hneď po prenesení na necht môžete po nechte presúvať. Ďalšou nevýhodou nálepky je, že často sa jej okraje od nechtov odlepujú skôr ako stihneme na ne naniesť vrstvu gélu. Stáva sa to predovšetkým pri tých motívoch, ktoré sú hrubšie. Tak vznikajú na nechtoch hrbole a pri prebrúsení dochádza k poškodeniu nálepky. Nechtové vodolepky zasa splynú s povrchom nechta a nevytŕčajú.
Ako vkladať glitre, fimo a kamienky na nechty?
Najčastejšie používané ozdoby na nechty sú glitre, glitrový prach, kamienky a fimo plátky. Všetky tieto ozdoby vkladajte do nevytvrdnutého UV gélu, ktorý dáte do UV lampy už s ozdobami. Tak je potrebné ozdoby zaliať ešte jednou vrstvou gélu a nerovnosti prebrúsiť pilníkom, alebo brúskou na nechty.
Glitre a glitrový prach môžete použiť na spestrenie špičky nechtov a na ne aplikovať väčšiu vodolepku, alebo namaľovať kvet, či ornament akrylovými farbami. Samotný glitrový prach pekne rozjasní a oživí každé zdobenie.
Vytvorte z bieleho glitrového prachu vzor na farebnej špičke. Na nechtoch síce nebude biely, ale vytvorí veľmi pekný jemný, akoby matný vzor. Takéto zdobenie pôsobí profesionálne.
Akrylové farby a akvarelové farby
Maľovanie nechtov s týmito farbami pôsobí dokonale. Pre dokonalý výsledok však treba veľa trpezlivosti a času. Ak sa to chcete naučiť sama doma, nech sa páči, no vedzte, že to nebude vôbec jednoduché. Kým sa dopracujete k žiadanému výsledku, možno to niekoľkokrát vzdáte. Aby vás prvotný neúspech neodradil, odporúčam navštíviť certifikovaný kurz zdobenia nechtov akrylovými a akvarelovými farbami. Tam vám skúsené nechtárky poradia a hneď aj odstránia nedostatky a chyby, ktorých by ste sa dopustili. Či už by šlo len o druh alebo držanie štetca, ktorý hrá dôležitú úlohu pri zdobení, alebo o hustotu a kvalitu farieb.
Technika zdobenia akrylovými farbami sa od akvarelovej líši, no tieto techniky môžete krásne skombinovať a na nechtoch tak vznikne mini dielko.
Aktuálny trend, gél lak na nechty
Zdobenie nechtov gél lakom je dnes veľmi trendy. Ide o trvácne lakovanie nechtov, kedy sa na lakovanie nepoužíva lak na nechty, ale farebný UV gél, ktorý je vo fľaštičke so štetcom rovnako ako obyčajný lak. Tento gél lak ale tvrdne v UV lampe i v LED lampe. Väčšinou zvykne mať krásnu sýtu farbu a na maľovanie nechtov stačí jediná vrstva farebného gél laku. No pozor, pri nanášaní platia rovnaké pravidlá, ako pri nanášaní UV gélu. Gél nesmie zatiecť k nechtovej kožičke, rovnako je potrebné použiť podkladový a vrchný gél lak a tiež prebrúsiť prírodné nechty. Gél lak môžete používať na prírodné i na umelé nechty. Jeho trvácnosť na nechtoch je v priemere 18 dní. V prípade, že nechty namáhate viac bude táto doba kratšia, ak nechty nevystavujete záťaži môže byť trvácnosť gél laku dlhšia. Pri odrastení nechtov sa gél lak doplní rovnako ako sa dopĺňajú gélové nechty.
Netradičné aquarium nechty
Ďalším netradičným a originálnym spôsobom zdobenia sú aqua nechty. Pri tomto zdobení musíme použiť špeciálne duté tipy, do ktorých budeme vkladať ozdoby. Môžeme použiť glitrový prach, glitre, konfety, menšie vzory fimo plátkov, perličky i drvené mušle. Ozdobami nenaplňte celý necht, ale dajte ich tam len zopár. Potom aqua tipa naplňte špeciálnou tekutinou a otvor zapečaťte UV gélom, alebo akrylom. Ozdoby v nechtoch budú pri pohybe rukou plávať. Povrch tipov môžete ešte jemne dozdobiť. Prechod medzi tipom a nechtom prebrúste, no povrch tipov nie. Modelovanie nechtov s aqua tipmi prebieha rovnako ako klasické predlžovanie nechtov.
Reklamný článok
FOTO: freedigitalphotos.net