7 tipov ako sa v zime starať o suchú pleť

Please enter banners and links.

Zima je krásne ročné obdobie, avšak mráz a ľadový vzduch vonku ľudskej pokožke neprospieva. Najmä nie tej citlivej a suchej. Zimu je ale možné prečkať v pohode a s úsmevom, stačí sa len riadiť správnymi radami a odporúčaniami.

1) Kúpanie sa vo vlažnej vode

Horúca sprcha či kúpeľ môže byť super, najmä počas ozaj studenej zimy. Pravdou ale je, že by ste oba momenty mali aplikovať veľmi opatrne a len občas. Horúci kúpeľ totiž zbavuje pokožku vlhkosti a nechávajú zraniteľnú a vysušenú. Vsaďte na teplú a najmä rýchlu sprchu. Totiž čím dlhšie budete vo vode (akejkoľvek teploty), tým viac prírodných olejov stratí vaša pokožka.

2) Bezprostredne zvlhčujte

Vaša suchá pokožka potrebuje v zime nie len viac vlhkosti, ona ju potrebuje ihneď po umývaní, keď sú póry vašej pokožky otvorené. Aplikácia zvlhčujúcich a hydratačných prípravkov krátko po umytí navyše pomáha zamedziť strate prirodzenej vlhkosti z vašej kože.

3) Aký prípravok vybrať?

Áno, zvlhčujte, avšak s použitím vhodných prípravkov. Dbajte na výber takého, ktorý obsahuje prírodné vyživujúce zložky. Vyvarujte sa kozmetiky na báze vody a vsaďte na riešenia na báze oleja. Je totiž pravdepodobnejšie, že práve tie budú v zime účinnejšie. Skvelé sú produkty Bioderma, konkrétne kozmetika Atoderm, ktorá je vhodná aj pre atopikov.

mnau.sk_bioderma-sk_com_01

Kozmetika Atoderm, zdroj: lola-j.cz

4) Chráňte pokožku

Chladný vietor, sneh, prípadne dážď – s týmito poveternostnými momentmi sa v zime stretne snáď každý. Zvyknite si preto nosiť rukavice, šatky alebo šály, aj tie pomôžu ochrániť pokožku napríklad pred vetrom. Nezabudnite ani na opaľovací krém, zimné slnko môže byť rovnako intenzívne ako to letné, aj keď sa to na prvý pocit nemusí zdať.

5) Dodržiavajte pitný režim

Hydratácia začína zvnútra. Ľudské telo je z veľkej časti zložené z vody a tú je treba každý deň pravidelne doplňovať. Pravdou ale je, že počas zimy na to moc nedbáme. Nečakajte na pocit smädu a hydratujte svoje telo pravidelne a v závislosti na aktivite. Ideálne sú čaje, polievky, čistá voda (s citrónom), ovocné a zeleninové šťavy.

6) Nezabúdajte na vyváženú stravu

Zdravie a vitalitu pokožky môžete ovplyvniť aj tým, čo jete. Mali by ste dbať na to, aby vaša strava bola bohatá na omega-3 mastné kyseliny (mastné ryby, tuniak, losos) a zdravé oleje, ktoré sa skrývajú v rôznych druhoch orechov, olivovom oleji ale aj masle. Nezabúdajte ani na antioxidanty – bohaté množstvá ich obsahuje repa, paprika a farebné ovocie a zelenina.

 

mnau.sk_bioderma-sk_com_02
Kozmetika Atoderm, zdroj: lola-j.cz

7) Silnejší hydratačný prostriedok na noc

Noc je ideálny čas na to, aby vaše telo a suchá pleť mohli odpočívať, regenerovať a pripravovať sa na ďalší deň. Avšak ohrievače vo vnútri často vytvárajú suchý vzduch, ktorý pokožke rozhodne neprospieva. Zvážte ošetrenie argánovým olejom alebo nočnou hydratačnou maskou.