6 malých spôsobov, ako spáliť kalórie každý deň

Please enter banners and links.

ID-10033162Keď chcete spáliť nejaké kalórie, okamžite Vám napadnú prísne diéty a cvičebný režim.  Ale v skutočnosti to naozaj nemusí byť také ťažké! Niekoľko nasledujúcich zmien Vašej dennej rutiny Vám pomôže spáliť kalórie a cítiť sa skvelo. Tak čo, vyskúšate ich?

 

  1. Cvičte večer

Každý z nás to pozná – večer si zapneme televíziu a popri tom si aj na niečom sladkom či slanom s radosťou pochutnávame. Pravdou však je, že tieto nabalené kalórie už nemáme kde vychodiť a tak ostanú u nás. Aj keď Vás to stále láka dať si niečo pod zub skôr, než pôjdete spať, dá sa tomu zabrániť. Ako? Choďte sa večer poprechádzať, rozhýbte trochu svaly a pred spaním už nebudete mať takú chuť do jedla, ako pri pozeraní televízie.

 

  1. Zmeňte svoje každodenné jedálne návyky

Viete čo tým máme na mysli? Ak napríklad stále na raňajky jete ovsené vločky, vlašské orechy a čučoriedky, dnes si dajte iba ovsené vločky. Čučoriedky s orechmi nechajte na neskôr. Rovnako tak môžete spraviť aj s večerou. Viacero jedál si rozvrhnite na celý deň. Takto budete mať rovnaké množstvo po celý deň čím spôsobíte, že sa stále budete cítiť sýto a zdravo bez pridania ďalších kalórií do Vášho tela.

 

  1. Zoberte von psa

    ID-10037346

Istí vedci zistili, že prechádzka so psom = cca 200 kalórií týždenne. Ide o to, že ľudia, ktorí majú psov strávia vonku na prechádzke minimálne o hodinu dlhšie ako tí, čo psov nemajú. Takže ak máte doma psíka, zoberte ho na prechádzku a spáľte pri tom až 230 kalórii za týždeň.

 

  1. Keď jete, seďte

Samozrejme, pri jedení väčšinou sedíte. Avšak stále sa môže stať, že jednoducho nemáte čas a tak si rýchlo niečo zajete postojačky. Isté štúdie dokázali, že tí, čo pri jedení stoja do seba dostanú až o 30% viac kalórií ako tí, ktorí si svoje jedlo vychutnávajú pri sedení. Dôvod? Pri jedle môžete mať pocit, že je to skôr desiata ako kompletné jedlo, ktoré v skutočnosti jete. Hlad tak môže byť ľahko skreslený, ak nejete v ten správnej polohe. Takže si radšej sadnite a pokojne si vychutnajte Vaše jedlo.

 

  1. Najprv jedzte ovocie

Ste hladná? Možno to je iba vo Vašej hlave. Jednoduchý a zdravý spôsob, ako sa vyhnúť kalóriám je, že si pred jedlom dáte najprv jablko alebo hocijaké ovocie. Pravdou však je, že ak sa nudíte a chcete jesť, ovocie chcieť asi nebudete. Ale ak ste skutočne hladná, po ovocí túžiť určite budete. Odporúča sa vybrať si a jesť ovocie so šupkou kvôli tomu, že ho budete dlhšie jesť a dáte tak svojmu mozgu čas, aby sám uznal, že ste už nasýtená. Pre dlhší pocit sýtosti k tomu vypite ešte pohár vody.

 

  1. Smejte sa

Smiech je predsa tak krásny! Smejete sa každý deň a ani si neuvedomujete, že pri tom spaľujete kalórie. Samozrejme, že platí pravidlo – čím viac smiechu, tým viac spálených kalórií. A preto sa smejte stále. Nie len že spálite Vaše kalórie, ale smiechom nakazíte aj ostatných.

FOTO: freedigitalphotos.net