5 zaujímavostí o Nemecku

Please enter banners and links.

Nemecko je krajinou s najväčšou populáciou v Európe. Žije tu 81 miliónov obyvateľov. To, že krajina je jednou z najmocnejších a najvyspelejších, nemusíme zdôrazňovať. Mnohými je však stále odsudzovaná, aj napriek tomu, že je o krok vpred. Prinášame 5 faktov, ktoré by ste určite mali vedieť.

 

Najväčšia ľudová oslava na svete – Oktoberfest

Nebudete veriť, ale prvý ročník sa odohral už v roku 1810 na oslavu sobáša korunného princa Ľudovíta I. Ľudia si ho veľmi obľúbili, a preto sa organizuje dodnes. Festival Oktoberfest trvá 14 dní a pivo sa tam predáva na milióny litrov. 30 % ročnej produkcie mníchovských pivovarov sa vypije za dva týždne.

 


Nemecko bolo prvou krajinou, ktorá prijala letný čas v roku 1916.


 

Potrubie plné zlatého nápoja – piva

Pri pive ešte ostane. Nemci sú obrovskí milovníci tohto moku, čo je preukázateľné aj na ich spotrebe. Pivný systém v meste Gesenkirchen obsadil prvú svetovú priečku. Odohrávajú sa tu futbalové zápasy a bolo potrebné vymyslieť spôsob, ako efektívne a rýchlo dopravovať pivo do barov. Pod štadiónom je nainštalované 5 km dlhé pivné potrubie, ktoré spája všetky bary na štadióne.

 

Centrum európskeho priemyslu Berlín

Berlín si dovolíme označiť ako stredisko kultúry, umenia, módy a vedy. Po Londýne a Paríži je 3. najnavštevovanejším mestom Európy. Čím láka turistov? Najmä svojou otvorenosťou, tolerantnosťou a atmosférou.

 

Krajina básnikov a mysliteľov

O tom, že sa v Nemecku narodilo mnoho vplyvných, mocných, výrazných a nadpriemerne inteligentných osobností niet pochýb. Spomeňme si Bacha, Beethovena, Goetheho či veľavýznamných filozofov Kanta, Hegela, Schopenhauera a Nietzscheho.

 


Vynálezy: automobil, kalkulačka, klarinet, benzín, walkman, LCD displej.


 

Nemec získal 2. najvyššiu výhru v histórií EuroJackpotu

Stal sa nemeckým rekordmanom. Výhra 90 miliónov eur je najväčšou vyplatenou čiastkou vyhranou v lotérií v celom Nemecku.

Nemecko máme skoro za rohom. Krajinu určite navštívte, dýcha totiž históriou a mnohými inými pamiatkami či prírodnými úkazmi, ktoré ulahodia vašim očiam.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net