5 tipov, ako zariadiť malú predsieň v byte alebo dome

Please enter banners and links.

Predsieň je prvá miestnosť, do ktorej vaši hostia vstúpia, preto by ste sa mali snažiť urobiť čo najlepší dojem. Aj malá predsieň, dokáže urobiť veľký dojem, ak viete ako na to. Týchto pár tipov vám pomôže vykúzliť atraktívny a praktický priestor bez ohľadu na jeho obmedzenú veľkosť.

Zrkadielko, zrkadielko

Častým problémom v bytoch býva stiesnená alebo príliš tmavá predsieň. Skvelým riešením sú reflexné povrchy, teda zrkadlá odrážajúce prirodzené a umelé svetlo. Ich správnym umiestnením, ideálne v blízkosti zdroja svetla, napr. na dvere vstavanej skrine alebo nad komodu oproti oknu, dokážete jas v miestnosti zdvojnásobiť

Všetko na svojom mieste

Nič nedokáže pokaziť prvý dojem tak, ako neorganizovaný chaos. Uvedomte si, akým štýlom predsieň využívate a prispôsobte ju vašim potrebám. Snažte sa nenechávať veci na viditeľných miestach, aby už aj tak dosť malá izba nepôsobila prepchane. Radšej ich skryte do praktickej komody alebo skrinky na topánky.

Svetlé farebné odtiene

Pamätajte, že do malých a úzkych priestorov je vhodné použiť svetlé odtiene, ktoré lepšie zachytia svetlo a vzbudia dojem priestrannosti. Nemusíte sa zameriavať iba na fádnu bielu či béžovú. Pokojne siahnite aj po žiarivej tapete s drobným vzorom.

Hra svetla

Ak máte v predsieni nedostatok prirodzeného svetla, dôležitú úlohu zohrá umelé osvetlenie.Odporúčame zvoliť kombináciu nástenných, stojacich alebo stolových lámp na komode, ktoré rozžiaria jednotlivé časti.Nepodceňte ani výber materiálu, z ktorého bude vyrobené tienidlo – reflexný lesklý povrch alebo číre sklo umožňuje lepší svetelný prienik.

Využite každý kút

Predsieň okrem svojho reprezentatívneho účelu plní aj praktickú úlohu, teda poskytuje dodatočný úložný priestor. Efektívnevyužite priestor na stenách – horizontálne či rohové police, vešiaky, vstavaná skriňa s presahom nad dverami a iné. Každá predsieň by mala obsahovať aj miesto na sedenie, ktoré vám uľahčí obúvanie topánok. Siahnite po praktických taburetkách, otomanoch alebo botníkoch so sedadlom a úložným priestorom.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com