5 nadčasových módnych kombinácii z dámskeho šatníka

Please enter banners and links.

Máme dni, keď rady experimentujeme. Bývame hravé, kombinujeme, dotvárame a tešíme sa z outfitov, ktoré sa rodia pred našimi zrkadlami. A máme dni, keď potrebujeme jednoducho niečo hodiť na seba vyzerať skvele. A presne na takéto príležitosti sú vhodné nadčasové outfity. Sú zaručene trendy, sú viac-menej univerzálne, pristanú každému a hodia sa (takmer) všade. Pozrite si päť nesmrteľných, ktoré by ste mali mať vo svojom šatníku aj vy.

 

Elegantná klasika

Reč je o kultových little black dress. Mať v šatníku minimálne jedny malé čierne je zárukou štýlového outfitu na každú príležitosť. Kombinácia čiernych minišiat s elegantnými lodičkami jednoducho nemôže sklamať. Vyberte si ten správny strih pre svoju postavu a kombinujte podľa svojich predstáv. Ak sa chcete držať v prísne elegantným intenciách, stavte na čierne alebo béžové doplnky. Pre dosiahnutie slávnostného efektu voľte lesklé alebo štrasové lodičky i šperky. Ak chcete outfit osviežiť, stavte na farebné doplnky a pokojne si dovoľte aj lodičky s otvorenou špičkou. Jedny čierne šaty vynosíte na desiatky spôsobov.

 

Casual outfit

Kombinácia džínsov a bielej košele zaručene nikdy neomrzí. Džínsy zvoľte podľa postavy. Štíhlejšie dámy to vyhrajú s úzkymi slim strihmi, kyprejšie tvary by mali staviť na cigaretové džínsy pozvoľna kopírujúce postavu. Košeľu voľte štandardnú dámsku so zúženým pásom. Stavte na čisto bielu alebo si dovoľte jemný prúžok. Pre všedné dni pokojne zlaďte s bielymi teniskami, pre výnimočné príležitosti vhupnite do lodičiek a masívneho náhrdelníka.

 

Po francúzsky

Medzi vrchné diely, ktorým dámske šatníky nikdy nedajú zbohom, patrí pruhované tričko. Námornícky kúsok si drží svoje miesto už desiatky rokov. Skvele zahrá v kombinácii s džínsami vhodného strihu, ale v ľahkých letných outfitoch mu sadnú aj farebné capri nohavice. Vhodné sú odtiene žltej, červenej, ale aj biela. Kombinujte s teniskami alebo lodičkami podľa príležitosti.

 

Krátke tričko a vysoký pás

Našli si už vo vašom šatníku miesto crop-topy? Mali by. Nezáleží na tom, či máte na brušku tehličky alebo kde-tu aj niečo navyše. Crop-top v kombinácii s nohavicami s vysokým pásom pristane aj dámam s nie práve dokonalou postavou. Pás spodného dielu by však mal byť dostatočne pevný, aby udržal všetko tam, kde má byť. Ak vaše bruško nie je práve ideálne, stavte radšej na džínsy. Opäť môžete podľa chuti kombinovať s lodičkami alebo s teniskami.

 

V koži

Ďalším kúskom, ktorý pravdepodobne nikdy neopustí dámsky šatník, je kožená alebo koženková bunda. V čiernej farbe a príťažlivom ženskom strihu ju skombinujete doslova s čímkoľvek. My navrhuje čierne slim alebo cigaretové nohavice, lodičky a tričko svetlých farieb, pokojne s potlačou. Ak chcete odľahčiť, stavte na žltú alebo červenú a farebne zlaďte s lodičkami. Ak chcete výsledný efekt stlmiť, dajte slovo sivej alebo béžovej.

FOTO: pexels.com