5 faktorov, ktoré zaistia perfektnú svadbu

Please enter banners and links.

ID-10027622Leto je prevažne obdobie, kedy každú sobotu vidíme z kostola vychádzať šťastný a práve oddaný zamilovaný pár. Chystáte sa pod čepiec aj vy? Plánujete veci už pol roka dopredu a stále máte pocit, že vám niečo chýba? Chcete, aby bolo všetko dokonalé a nikdy na tento deň nezabudli? Poradíme vám 5 vecí, ktoré keď zvládnete zorganizovať, svadba bude top.

 

Šaty

Vaše mamy a babičky mali jednoduché, doma ušité biele šaty. Doba sa však zmenila a pokiaľ chcete honosnú veľkú róbu, stojte si za svojím. Je to váš deň a do manželského zväzku vstupujeme s tým, že už sa táto chvíľa nebude nikdy opakovať. Tak prečo by ste mali vyzerať ako z 50. rokov minulého storočia? V prvom rade sa musíte vy cítiť výnimočne a pohodlne. Samozrejme, pokiaľ sa tak cítite aj v babičkiných šatách, nie je čo riešiť. Myslite však na to, že radosť musíte spraviť predovšetkým sebe a až potom tým ostatným. Ak si šaty požičiavate, doprajte si v salónoch dostatok času. Vyskúšajte aj také modely, ktoré sa vám na prvý pohľad až tak nepáčia. Na tele môžu vyzerať úplne inak. Šaty berte v momente, ak budú na vás v zrkadle „rozprávať“. Ideálne je pribaliť si so sebou zopár dobrých kamarátok, ktoré vás poznajú a vedia, čo vám sedí.

 

Kvety

ID-100156843

Áno, svadba je drahá párty. Na niektorých položkách sa dá ušetriť, inde bohužiaľ nie. A tam kde by ste rozhodne nemali šetriť, sú kvety. V žiadnom prípade nesúhlaste s výzdobou z umelých kvetov. Aj keby boli akékoľvek perfektné a autentické, jednoducho nie. Kvety sú práve položkou, ktorou sa dá z akéhokoľvek priestoru urobiť zázrak. Radšej si nechajte svadobnú kyticu uviazať od kamarátky, ktorá to robí ako hobby. Inak nešetrite. Predsa nebudete medzi budúce nevesty hádzať kyticu z umelých kvetov. Takzvaná „mŕtva energia“ na začiatku vzťahu nemusí veštiť nič dobré.

 

Jedlo

Nemusíte mať stále plné stoly. Radšej vsaďte na kvalitu ako na kvantitu. Nikdy neviete, akých gurmánov máte v rodine, aby ste ich neurazili. Dôkladne sa s budúcim manželom poraďte o polievke či hlavnom jedle. Objednávajte s rozumom a poriadne rátajte. Aj tak sa väčšinou stáva, že vám na druhý deň ostane ešte aj na obed pre celú rodinu. Radšej si dobre pochuťte akoby ste mali nadávať a ostať hladní.

 

Hudba

Táto položka môže byť trošku nevyspytateľná. Na začiatku vám DJ nasľubuje „hory doly“ a o polnoci si bude hrať sám pre seba, hostia budú znudene sedieť na stoličkách. Čítajte recenzie, počúvajte ich playlisty a potom vyberajte. Prípadne si objednajte takého, ktorého ste počuli hrať na inej svadbe. Zlý DJ môže veľmi rýchlo pokaziť náladu, hostia sa rozpustia a je po zábave. Takto si to určite nepredstavujete.

 

Kamaráti

Účasť rodiny na svadbe je dôležitá. Starí rodičia, tety, ujovia, bratranci a sesternice. Tí všetci sú na zozname pozvaných hostí. S babičkou alebo dedom si zatancujete valčík či polku, ale nebudú vládať s vami vyskakovať do tretej na nový song od Lady Gaga. Do zoznamu pripíšte aj pár spoločných a verných kamarátov, ktorí sa postarajú o zábavu po polnoci.

 

Jedna rada na záver. Hlavne si celú svadbu treba užiť a čo najmenej stresujte. Nič nie je dokonalé a práve tie chybičky krásy budú robiť váš deň výnimočným. A budete mať na čo s úsmevom spomínať.

FOTO: freedigitalphotos.net