4 základné pravidlá pri výbere správnej vstavanej skrine

Please enter banners and links.

ID-10049301Vstavaná skriňa je dnes asi základným prvkom pri voľbe moderného úložného priestoru takmer každej domácnosti. Pri jej výbere by sme však mali myslieť na pár pravidiel podľa ktorých by sme sa mali riadiť. Práve tie nás navedú k voľbe najvhodnejšej vstavanej skrine určenej do nášho interiéru.

 

Výber veľkosti

Prvým krokom by mal byť výber veľkosti. Pi voľbe vstavanej skrine by ste sa nemali rozmerovo obmedzovať. Práve naopak, zvoliť by ste si mali skriňu ktorá bude siahať čo najviac po strop a zaplní všetok nevyužitý priestor. Veď  práve optimálne využitie priestoru je to, čo by mala každá vstavaná skriňa spĺňať.

 

Umiestnenie

ID-10073848

Pri výbere vstavanej skrine do obývačky, spálne alebo chodby zabúdajú zákazníci často krát na to najdôležitejšie. Je ním umiestnenie skrine. Pred skriňou je dobré vyčleniť priestor pre pohodlný prístup k nej. Tu neplatí pravidlo 100% využitie všetkého dostupného miesta. Či už je to prechádzanie okolo skrine, vyberanie vecí z nej alebo otváranie zásuviek, pred skriňou by mal byť minimálne 100 cm voľný priestor.

 

Správny výber materiálu

Výber materiálu z ktorého je vstavaná skriňa vyrobená patrí takisto medzi prvotné faktory pri jej výbere. Na trhu máte dnes širokú paletu dostupných materiálov z ktorých si môžete vybrať. Najviac preferované sú materiály z dreva. Práve tie sa dajú ľahko kombinovať či už s lakovaným sklom, zrkadlami alebo rôznymi tapetami. Dizajn a prevedenie skrine je len na vašej predstave a vašom vkuse.

 

Priestorové usporiadanie

To čo je dôležité je aj priestorové usporiadanie vnútra vstavanej skrine. Platí tu pravidlo „ Zo všetkého rožku trošku“. Čo znamená že skriňa by nemala disponovať len vešaním ale aj policami na odkladanie, prípadne zásuvkami. Kvalitné vstavané skrine s dobrým priestorovým usporiadaním nájdete aj na stránke nabytok-divendoor.sk. Stačí ak si vyberiete skriňu na základe týchto 4 pravidiel a verte že zvolíte najlepšie.

 FOTO: freedigitalphotos.net