4 fakty o láske vďaka ktorým sa oplatí milovať a byť milovaný.

Please enter banners and links.

ID-100280202Ak si myslíte, že láska je predovšetkým sladkou metaforou a záležitosťou týkajúcou sa vyslovene vášho srdca, možno to tak trochu nie je pravda. Ukážeme vám pár faktov, vďaka ktorým zistíte, že byť zamilovaní prospieva nielen vášmu srdcu.

 

Pocit eufórie na každom kroku

Zamilovanosť, najmä v tom začiatočnom štádiu spôsobuje uvoľňovanie endorfínov a eufóriu. Vďaka týmto procesom sa vo vašom tele uvoľňujú látky ktoré stimulujú naraz niekoľko častí mozgu. Nie je nič krajšie ako precvičiť si mozog touto unikátnou „činnosťou“.

 

Motýliky v bruchu

ID-10033126

Motýle v bruchu nie sú žiadnym výmyslom. Ak poznáte ten pocit, keď sa máte stretnúť s milovanou osobou a váš žalúdok a bruško si chvíľku robia čo chcú, motýle lietajú v plnom prúde. Verte či neverte takáto dávka adrenalínu je veľmi prospešná nielen pre vašu psychiku ale aj zdravotný stav.

 

Liek proti bolesti

Je overené, že obyčajným vrúcnym objatím sa vo vašom tele uvoľňuje hormón oxytocín. Tento hormón lásky vás môže zbaviť nielen bolesti ale vďaka nemu začnete myslieť na príjemnejšie veci. Veď všetko je v hlave. Nalaďte sa správnu vlnu a maznajte sa.

 

Atraktívnejší…

Je dokázané, že ľudia ktorí sú zamilovaní sú atraktívnejší. Pocit šťastia a spokojnosti pôsobí upokojujúco a niet divu, že takýto ľudia vyzerajú sviežo a spokojne. Okrem toho sa vám pri pohľade na milovanú osobu rozširujú očné zreničky. Práve rozšírené očné zreničky vraj spôsobujú že pôsobíme navonok atraktívnejšie.

Láska je droga horšia ako kokaín, heroín alebo extáza. Takúto navyše prospešnú drogu si však môžete dovoliť v pravidelných denných dávkach. Tak nemrhajte časom a milujte!

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net