Každý si môže prísť na svoje, len treba vedieť kde a ako!

Please enter banners and links.

Rovnaké možnosti pre všetkých

Možno bude niekto skeptický a povie, že určite všetci ľudia nemajú rovnaké možnosti a sú medzi nami veľké rozdiely. V určitom zmysle je to pravda, ale v súvislosti s pôžičkami nie sme až tak ďaleko od reality.

Samozrejme, aj pri poskytovaní pôžičky sú podmienky nastavené tak, že každý jeden žiadateľ sa posudzuje individuálne na základe jeho bonity. To však neznamená, že pôžičku nemôže získať klient, ktorý je ,povedzme, menej solventný ako iný. Všade na nás v reklame, v rádiu, na internete či billboardoch vyskakujú slogany typu – pôžičky pre každého. A možno si niektorí z nás o tom pomyslia svoje a berú tieto ponuky s rezervou. Ale sú medzi nami aj tí, ktorých oslovia, lebo možno práve v tej chvíli potrebujú peniaze a nemajú svoje vlastné finančné rezervy.

 

Nebojme sa pýtať a zaujímať o pôžičku

Možno ste sa aj vy stretli s názorom, že človek, ktorý si požičiava peniaze, nemá svoju hrdosť a do istej miery je akoby zavrhnutý ostatnými. Niekedy aj vlastnou rodinou, priateľmi alebo kolegami z práce. To býva občas aj dôvodom toho, že ľudia si radšej nepožičajú alebo si vezmú pôžičku v tajnosti, aby sa nestali terčom pohŕdania či posmechu.

Nie každý človek si môže šetriť a odkladať peniaze zo svojej mzdy tak, aby nezaťažil rodinný rozpočet. Sú mnohé rodiny, v ktorých pracuje len jeden z rodičov a príjem má tak akurát na prežitie do ďalšej výplaty. A s tým  sa teda „vyskakovať“ určite nedá. Tí, ktorí si „vyskakovať“ môžu, nikdy nepochopia sociálnu a ekonomickú situáciu chudobnejších. Ako sa hovorí, nie všetci sme sa narodili ako deti šťasteny. Platí to v dnešnej dobe hlavne v súvislosti s financiami a majetkami ako takými.

 

Nie vždy treba dokladovať príjem

Hoci sa vo všeobecnosti naša krajina môže pýšiť veľmi nízkou a stále klesajúcou nezamestnanosťou, predsa len v porovnaní s inými vyspelými krajinami, sú naše príjmy chudobné. Štatistika je jedna vec, realita druhá. Kto chce pracovať, zaslúži si za svoju námahu aj patričnú odmenu a plácu. A ak ju nedostane, skúša šťastie inde, hoci aj v susednej krajine, kde je systém nastavený oveľa lepšie a výhodnejšie pre zamestnancov. Niekedy však môže nastať problém, ak si človek, ktorý pracuje „načierno“ alebo si privyrába na rôznych fuškách, potrebuje vziať pôžičku. V banke určite nepochodí, lebo nemá ako zdokladovať svoj príjem. Nemusí však vešať hlavu, pretože aj v takýchto prípadoch existujú isté riešenia. Treba sa poobzerať po spoločnostiach, ktoré ponúkajú pôžičky bez dokladovania príjmu a určite ich nájde hneď viacero. Potom už len porovnať, ktorá je najvýhodnejšia a pre tú sa rozhodnúť. Nie všetky totiž majú rovnako nastavené podmienky poskytnutia a splácania danej pôžičky.

Požičať si naozaj môže každý – treba si však veľmi dobre zvážiť všetky potrebné kroky vopred, než pristúpime k samotnej zmluve o pôžičke a jej čerpaniu. Aby bol rovnako spokojný veriteľ, ale aj samotný dlžník.

Reklamný článok

FOTO: shutterstock.com