Môjho muža zlákalo stávkovanie

Please enter banners and links.

Ženy to nikdy príliš nechápali. Máme pocit, že každý druhý chlap na svete nie je spokojný s tým koľko zarába, a preto si tu a tam staví na šťastie. To by bolo v poriadku, veď komu by sa nepáčil jednorázový rýchly zárobok. Šanca na výhru je však nízka a preto sa po niekoľkých neúspešných pokusoch frekvencia podania lístkov zvyšuje. Nemalo by to byť skôr naopak? Neúspech človeka hneď neodradí, avšak oveľa nebezpečnejší je úspech. Je potrebné si uvedomiť, že stávkovanie a hranie je risk.

 

 

Prečo ľudia stávkujú?

Existuje niekoľko faktorov, ktoré dopomáhajú ku zvyku na stávkovanie a podobným záležitostiam.

  • Sociálne faktory. Tieto patria medzi najznámejšie a hlavne najvýznamnejšie. K týmto faktorom patrí najmä dostupnosť automatov, stávkových kancelárií a podobne. S tým súvisí aj legálnosť. Po roku 1989 sa na Slovensko dostali nové možnosti zábavy a my sa s nimi nevieme dostatočne vysporiadať. Myslíme si, že všetko čo je opatrené štátnym požehnaním je dobré. Táto chyba v myslení často pôsobí problémy. K možnostiam hrania a stávkovania sa tak jednoducho dostávajú aj deti a mladiství, ktorí vidia, že hrá ich ocko. Tu sa začína cesta návyku.
  • Psychologické faktory. Tieto faktory sa veľmi nepríjemne čítajú a počúvajú. Jedná sa totiž o veľmi osobné charakteristiky. Náchylnosť k patologickému hráčstvu a stávkovaniu majú totiž hlavne jedinci, ktorí sú psychicky labilnejší, majú sklon ku závislostiam a nie sú emocionálne vyrovnaní. Taktiež nie sú odolní voči psychickej záťaži a stresu.
  • Biologické faktory. Je na mieste spomenúť, že patologické hráčstvo a stávkovanie patrí skôr do mužskej oblasti. Je to podmienené geneticky. Najčastejšími obeťami tohto druhu „zábavy“ sú muži, ktorí sú energickí. Často sú to jedinci, ktorí mali v minulosti športové úspechy, no dnes nemajú ako svoju energiu utíšiť.

Pokiaľ máte pocit, že práve váš muž podľahol tomuto „koníčku“ majte sa na pozore. Existuje niekoľko varovných signálov, ktoré vám povedia viac.

  • Stávkuje pravidelne (napríklad každý deň), dlhodobo.
  • Využíva aj iné spôsoby pre uzatváranie stávok (online, kasína…).
  • Klame o tom, ako často stávkuje.
  • Klame o tom, koľko prehral.
  • Neustále sleduje aktuálne tipy na zápasy na úkor času stráveného s rodinou.
  • Zatajuje aj výhru, aby ste sa nedozvedeli, že zase hral.

Tieto javy sa sledujú veľmi ťažko. Nikto predsa nedokáže s určitosťou zistiť, či niekto druhý klame. Ako partnerka však svojho muža určite dobre poznáte a trávite s ním najviac času. Aj preto máte šancu včas prehodnotiť, či potrebuje odbornú pomoc. Pomocnú ruku vám môže podať aj váš obvodný lekár, ktorý hráča odporučí na ďalšiu liečbu. Tá prebieha pomocou rôznych relaxačných cvičení, meditácie, no niekedy aj s liekmi. Dôležité je v prvom rade to, aby si pacient svoj problém uvedomil a chcel sa vyliečiť. Stávkovanie je hazard nielen so svojimi peniazmi, ale aj so šťastím celej svojej rodiny. A všetko je to len v hráčovej hlave.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net