Čo musíte stihnúť do 35?

Please enter banners and links.

ID-100258743Sú veci, ktoré by ste do 35. roku života mali stihnúť, takže ak ste tento vek ešte nedovŕšili zbystrite pozornosť. Mnohé predsavzatia a sny s vekom nesúvisia, ale nasledujúce záležitosti neskôr doženiete len ťažko (ak sa vám to vôbec podarí).

 

Dream job

            Váš plat dokáže zaplatiť účty a niekedy si vyrazíte s kamarátkami von. Na druhej strane ale máte hrozných kolegov, pracovná náplň vás stále viac štve a ani netušíte kedy ste naposledy investovali do seba. Do tridsať päťky by ste si mali nájsť lepšiu prácu v ktorej budete lepšie vychádzať s kolegami za plat, z ktorého si zaplatíte aspoň 2 poriadne nákupy pre seba. A pracovná náplň vás musí čo najmenej znechucovať. Áno, dá sa to!

 

Zaostriť na zdravie

            Nemusíte fanaticky hľadať iba výrobky s nálepkou “bio”, ale už je čas chodievať pravidelne na preventívne prehliadky. Sledujte hladinu cholesterolu, dajte si spraviť krvné testy a predovšetkým majte svojho gynekológa. Okrem toho musíte zvládnuť samovyšetrenie prsníkov.

 

Vyblázniť sa

ID-10026029

            Jedna z najdôležitejších vecí, ktorá musí byť vo vašom “to do” liste. Do 35-ťky sa povinne musí každá z nás poriadne vyblázniť. Prežite noc plnú vášne s neznámym cudzincom, pretancujte celú noc alebo konečne podľahnite kamarátovi, ktorý vás tak dlho priťahuje. Kúpte si erotický kostým a konečne vyskúšajte análny sex. Jednoducho si splňte svoje bláznivé predstavy. Alebo aspoň jednu z nich.

 

Milujte sa!

            Milujte sa, a to vo všetkých významoch tejto vety. Milujte svoju postavu, zamilujte sa do svojej povahy a prestaňte na sebe ustavične hľadať chyby. A samozrejme, ak máte chuť uspokojiť sa sama, tak to urobte. Bez výčitiek, kdekoľvek a kedykoľvek. Len ak sa budete zbožňovať a veriť si, stúpne vaša hodnota aj v očiach ostatných.

 

Komunikácia

            Ešte stále neviete povedať jednu súvislú vetu v cudzom jazyku? Je čas naučiť sa poriadne aspoň jeden cudzí jazyk, a to povinne. Ak sa vám nepozdáva angličtina učte sa francúzštinu, taliančinu alebo japončinu. Získate zo seba lepší pocit, pomôže vám to v kariérnom raste a na dovolenke sa nebudete cítiť trápne. Okrem toho však máme na mysli aj komunikáciu v domácom jazyku; naučte sa s inými vychádzať, menej ohovárajte a taktiež musíte vedieť povedať rázne nie.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net